مقالات فندک

معنای شماره‌های زیر فندک زیپو

معنای شماره های زیر فندک زیپو
۵/۵ - (۲ امتیاز)

فندک زیپو یکی از محصولات معروف و پرطرفدار شرکت آمریکایی زیپو است که از سال ۱۹۳۲ تاکنون در بازار جهانی حضور دارد. این فندک‌ها به خاطر طراحی منحصر به فرد، کیفیت بالا، قابلیت تعمیر و گارانتی مادام العمر خود شهرت دارند. همچنین این فندک‌ها به عنوان یک آیتم خاص توسط کلکسیونرها جمع آوری می‌شوند و مانند بسیاری از محصولات کلکسیونی، تاریخ تولید فندک زیپو اغلب بر ارزش آن تأثیر می گذارد. بسیاری از مجموعه داران و علاقه‌مندان به فندک زیپو می‌خواهند بدانند که فندک مورد نظرشان در چه سال و ماهی تولید شده است و چه ویژگی‌های خاصی دارد. اطلاعات ارزشمند در پایین هر فندک زیپو می تواند به شما در تعیین تاریخ ساخت آن کمک کند.

اعداد و حروف زیر فندک زیپو به چه معناست؟

از اواسط دهه ۵۰، یک کد تاریخ در پایین هر فندک زیپو ساخته شده بود. هدف اصلی کنترل کیفیت بود اما کد تاریخ از آن زمان به ابزاری ارزشمند برای مجموعه داران زیپو تبدیل شده است.این کد ها یکی از راه های تشخیص فندک زیپوی اصلی از تقلبی نیز هست.

در ابتدا این کد تاریخ شامل نقطه، خط عمودی و خط مورب بود. در اواسط دهه ۸۰، این علائم با اعداد یونانی جایگزین شدند و به این نحو بود که حروف A تا L در سمت چپ و پایین فندک نشان دهنده ماه تولید (از ژانویه تا دسامبر) و اعداد یونانی در سمت راست و پایین آن نشان دهنده سال تولید بودند.  در سال ۲۰۰۱ نیز اعداد دو رقمی، جایگزین اعداد یونانی شدند تا به این ترتیب بتوان سن فندک زیپو را مشخص کرد.

به طور مثال اگر حرف B در کنار عدد ۱۴ در زیر فندک باشد به معنای این است که در ماه فوریه سال ۲۰۱۴ به تولید رسیده و حدودا ۹ ساله (در سال ۲۰۲۳) است.

اعداد و حروف زیر فندک زیپو به چه معناست؟

اعداد و حروف زیر فندک زیپو به چه معناست؟

 

اگر برایتان سوال شده است که فندک زیپوی شما چند ساله است، پیشنهاد می‌کنیم که به مقاله نوشته در این رابطه با عنوان  “فندک زیپوی من چند ساله است؟ ” مراجعه کنید.

جمع بندی

فندک زیپو یک محصول با کیفیت و با ارزش است که دارای تاریخچه و فرهنگ خاص خود می‌باشد. برای شناخت بهتر این فندک‌ها و ارزش گذاری صحیح بر آن‌ها، باید به شماره‌های زیر فندک زیپو که کدهای تاریخ ساخت آن‌ها هستند، توجه کرد.

با استفاده از جدول کدهای تاریخ ساخت، می‌توانید با دقت بالا تاریخ ساخت فندک خود را مشخص کنید و از ویژگی‌های آن آگاه شوید. همچنین می‌توانید با مقایسه کدهای تاریخ ساخت، فندک زیپو اصلی را از تقلبی تشخیص دهید.

اگر شما هم قصد تهیه فندک‌های زیپوی اصل را دارید، توصیه می‌کنیم که برای خرید فندک زیپو به سایت فندک آنلاین مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *