مقالات فندک

نحوه تشخیص فندک زیپو اصلی از تقلبی

تشخیص فندک زیپو اصل
۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)

فندک یکی از وسایل کاربردی است که بسیاری از افراد برای روشن کردن شعله‌ای از آن استفاده می‌کنند. برخی از افراد نیز فندک‌هایی خاص را چه برای روشن کردن، چه برای هدیه دادن مد نظر قرار می‌دهند. یکی از انواع فندک‌ها که در بازار ممکن است بیشتر دیده باشید، زیپو است. در واقع زیپو یکی از بزرگترین تولید کنندگان فندک‌های جذاب و خاص است که با تولید انبوهی از فندک‌ها در طرح‌های مختلف توانسته به خوبی جای خود را در دل علاقمندان باز کند. اما همان‌طور که فندک‌های لاکچری زیپو بسیاری در بازار مشاهده می‌شود، بحث اصلی یا تقلبی بودن آن‌ها نیز مطرح است.

در این‌جا ممکن است سوالی ذهن شما را درگیر کند و آن هم این است که چگونه می‌توان تفاوت فندک زیپو اصلی از تقلبی را تشخیص داد ؟

از این رو ما در فندک آنلاین می‌خواهیم در ادامه مطلب، چند تفاوت اصلی فندک‌های زیپو اصلی و تقلبی را برای شما بیان کنیم تا در هنگام خرید، با اطمینان خاطر اقدام به تهیه فندک مورد نظر خود کنید. پیشنهاد می‌کنیم که ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

تفاوت‌های فندک‌ زیپو اصلی و تقلبی

از آن جایی‌که ممکن است قصد خرید یک فندک زیپو اصلی را داشته باشید، نیاز دارید که تفاوت‌های فندک زیپو اصلی و تقلبی را به خوبی بدانید. چرا که نمونه‌های فیک از فندک‌ها زیپو در بازار بیشمارند و ممکن است به راحتی فریب فروشندگان فندک‌ها تقلبی را در هنگام خرید بخورید. با توجه به این موضوع در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین تفاوت‌های فندک زیپو اصلی و تقلبی اشاره شده است.

 • بدنه فندک زیپو : شایع‌ترین تفاوتی که می‌توان بین فندک زیپو اصلی و تقلبی مشاهده کرد، بدنه آن‌ها است. فندک‌های زیپو اصلی دارای یک سایز و ضخامت خاص هستند که در فندک‌های زیپو تقلبی این موضوع کاملا به چشم می‌خورد و می‌توان مشاهده کرد که فندک زیپو غیر اصل معمولا بلندتر یا کوتاه‌تر است و یا این‌که ضخامتی بیشتر یا کمتری دارد.

نکته دیگر در رابطه با بدنه فندک زیپو تقلبی، کیفیت بد چاپ و حکاکی است که بر روی آن انجام شده است. برخی از مواقع هم قرمزی داخل بدنه فندک زیپو مشاهده می‌شود که ممکن است این فکر به ذهن شما خطور کند که فندک شما تقلبی بوده و دچار زنگ زدگی شده است. اما باید بگوییم که زیپو اصلی از جنس برنج است و داخل آن به طور کامل آبکاری نمی‌شود، به همین دلیل است که ممکن است رنگ قرمز و طلایی در داخل قالب و یا سر زیپو مشاهده کنید. در واقع این موضوع حاکی از اصالت فندک زیپو است نه تقلبی بودن آن !

جای جوش لولا بر روی بدنه و درب فندک زیپو اصلی نیز به صورت یک بیضی و محو است که در نمونه‌های تقلبی به شکل دایره مشاهده می‌شود.

 • حکاکی زیر فندک زیپو : زیر فندک‌های اصلی زیپو مشاهده می‌شود که سال و ماه تولید فندک به همراه شهر برادفورد که در واقع محل تولید این نوع از فندک‌ها می‌باشد، حک شده است.

در واقع زیر فندک‌های زیپو اصلی حروف A تا L حک می‌شود که نشان دهنده ۱۲ ماه یک سال میلادی است و در سمت دیگر آن نیز اعدادی دو رقمی وجود دارد که سال تولید فندک را نشان می‌دهد. البته شیوه کدگذاری سال و ماه در فندک‌های زیپو اصلی در طی سال‌ها مختلف تغییراتی داشته است، به طور مثال از سال ۲۰۰۰ به قبل از عباراتی هم‌چون XVI برای نشان دادن سال تولید فندک استفاده می‌شده است. اما از سال ۲۰۰۱ به بعد از اعداد دو رقمی هم‌چون ۰۱ برای نشان دادن سال تولید فندک زیپو اصلی استفاده شده است.شما میتوانید با استفاده از مقاله “فندک زیپو من چند ساله است؟” در مجله اینترنتی فندک آنلاین قدمت فندک زیپو خود را محاسبه کنید.

حکاکی زیر فندک زیپو

حکاکی زیر فندک زیپو

 • چرخ سنگ چخماق فندک زیپو : این قطعه به کمک یک فلز با جوشکاری به مغزی متصل شده است و به صورت خش‌دار می‌باشد. در عین حال باید توجه کنید که در فندک زیپو اصلی این قطعه، به صورت ناهموار برش و صیقل داده می‌شود.
 • مغزی فندک زیپو : مغزی اصلی‌ترین قطعه برای تولید آتش است که اگر از یک نوع استاندارد در فندک استفاده نشده باشد، کارکرد آن دچار اختلال خواهد شد.

فندک زیپو اصلی طلایی یک مغزی طلایی رنگ دارد و اگر در بدنه از رنگ نقره‌ای استفاده شده باشد، رنگ مغزی نیز نقره‌ای خواهد بود. در عین حال مغزی فندک زیپو به صورت مستحکم جوش خورده است و لبه‌های یکسانی دارد.

 

دسته بندی های پیشنهادی :

فندک زیپو نقره ای

فندک زیپو طلایی

نمدهای به کار رفته در مغزی زیپو اصلی نیز ضخامتی در حدود ۷ میلی‌متر دارند که در زیپو تقلبی این میزان باریک‌تر بوده و پنبه‌های آن نیز فشردگی کمتری دارند.

در عین حال باید اشاره کنیم که بر روی بدنه‌ مغزی‌هایی که قبل از سال ۲۰۱۰ تولید شده‌اند از واژه MADE IN ZIPPO IN U.S.A استفاده می‌شد، اما از سال ۲۰۱۰ به بعد از این واژه ZIPPO MADE IN U.S.A استفاده شده است.

مغزی فندک زیپو

مغزی فندک زیپو

 • بارکد جعبه فندک زیپو : پشت جعبه زیپو یک بارکد ۳ یا ۵ رقمی از حروف انگلیسی مشاهده خواهید کرد که در واقع نشانگر مدل فندک است و با اسکن کردن آن می‌توانید اصالت آن‌ را بررسی کنید. در عین حال باید اشاره کنیم که این بارکد شامل اطلاعات مورد نیاز درباره فندک است و با توجه به کلاسی که تولید می‌شود در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. همچنین باید توجه کنید که بارکدهایی که برای زیپوهای اروپا، خاورمیانه و سایر مناطق تولید می‌شوند، با یکدیگر متفاوت هستند.

 

 • بارکد جعبه فندک زیپو

  بارکد جعبه فندک زیپو

   

 • قیمت فندک زیپو : قیمت فندک زیپو شاخصه اصلی برای اصالت آن نیست، اما به طور مثال اگر فندکی در سایت زیپو ۳۰ دلار باشد، می‌توانید با یک حساب ساده متوجه شوید که فروشنده قصد سودجویی نامتعارف از شما را دارد یا خیر.

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که فندک‌های زیپو دارای گارانتی مادام العمر هستند و در صورتی که فندک شما نیاز به تعمیر داشته باشد، با مراجعه به فروشگاه معتبر و نمایندگی زیپو امکان تعمیر رایگان برای شما وجود دارد. پس توجه کنید که برخی از فروشندگان و تعمیرکاران نیز از این طریق ممکن است قصد سودجویی بیشتر از شما را داشته باشند.

جمع بندی

فندک‌های زیپو از جمله لوازم جانبی کاربردی هستند که ممکن است هر کسی از آن‌ها استفاده کند. برخی از افراد نیز این فندک‌ها را برای هدیه دادن و یا تشکیل یک کلکسیون مد نظر دارند، از این رو همواره به دنبال خرید فندکی زیپو اصلی خواهند بود. اما سودجویانی همیشه وجود دارند که می‌توانند با فروش یک فندک تقلبی به کلی نظر شما را نسبت به این کمپانی تغییر دهند. با توجه به این موضوع ما در فندک آنلاین سعی بر این داشتیم که نکاتی را در رابطه با نحوه تشخیص فندک زیپو اصلی از تقلبی را برای شما عزیزان علاقمند به این نوع از فندک‌ها بیان کنیم.

همچنین به شما همراهان گرامی توصیه می‌کنیم که برای خرید یک فندک زیپو اصل تمامی ابعاد این محصول را مد نظر قرار دهید و برای خرید آن به یک فروشگاه و سایت معتبر مراجعه کنید. در عین حال با توجه به این‌که فندک آنلاین همواره فندک‌های زیپو اصلی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد، می‌تواند انتخابی مناسب برای خرید اینترنتی فندک زیپو اصلی برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *