مقالات فندک

قدیمی‌ترین فندک زیپو

قدیمی ترین فندک زیپو
۵/۵ - (۵ امتیاز)

فندک‌های زیپو در اوایل دهه ۱۹۳۰، زمانی که بنیانگذار آن‌ها یعنی جورج جی بلیزدل سعی کرد فندکی بسازد که حتی در شرایط وزش باد در خارج از منزل و فضاهای بسته نیز روشن بماند، متولد شدند. در حالی که این فندک‌ها در ابتدا کاربردی‌ترین و شیک‌ترین روش برای روشن کردن آتش بودند، رفته رفته به یک وسیله ضروری برای همه ماجراجویان در فضای باز نیز تبدیل شدند.تاریخچه فندک‌های زیپو  بسیار غنی است و این فندک ها با طراحی‌های مختلف و جذاب خود، علاقمندان زیادی را به خود جذب کرده‌اند و به عنوان گزینه‌ مناسبی برای هدیه دادن و جمع آوری یک کلکسیون منحصر به فرد شناخته شده‌اند. در این مطلب، قصد داریم قدیمی‌ترین فندک های زیپو را به شما معرفی کنیم.

قدیمی‌ترین فندک‌های زیپو

فندک‌های زیر جزء نادرترین و قدیمی‌ترین فندک‌های زیپو هستند که در دهه ۱۹۳۰ تولید شده‌اند. این فندک‌ها دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد هستند که آن‌ها را از سایر فندک‌های متمایز می‌کنند.

فندک TALL

این نوع از فندک‌های زیپو برای اولین بار در اوایل سال ۱۹۳۳ توسط جورج جی بلیزدل معرفی شدند و به عنوان مدل‌های “TALL” شهرت دارند، بسیار کمیاب هستند و با داشتن پایه صاف، گوشه‌های مربعی و لولای خارجی، به راحتی از سایر فندک‌ها قابل تشخیص می‌باشند. این فندک‌ها ۴/۱ اینچ بلندتر از مدل‌های دیگر هستند و وجه تمایز دیگر آن‌ها، این است که فقط در سال ۱۹۳۳ ساخته شده‌اند.

خطوط مورب در گوشه‌های این فندک‌ها نیز در سال ۱۹۳۳ به عنوان نوعی تزیین برای آن‌ها در طراحی‌شان در نظر گرفته شده و تولیدشان از سال ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۰ ادامه‌دار بوده است. قابل ذکر است که در سال ۱۹۳۶ در طراحی این نوع از فندک‌ها، لولای داخلی جایگزین لولای خارجی شده است.

فندک TALL

فندک TALL

این نوع از فندک‌ها به عنوان اولین فندک‌های زیپو تولید شده دارای گوشه‌های مربع و بدون وجود خطوط مورب بر روی بدنه‌شان به شمار می‌آیند و گاهی اوقات توسط کلکسیونرها نیز با عنوان “۱۹۳۲” جمع ‌آوری می‌شوند تا به این نحو بتوان از فندک‌های تولید شده در سال ۱۹۳۳ که دارای خطوط مورب هستند، آن‌ها را متمایز کرد.

فندک GUNMETAL اولین مدل ساخته شده از برنج جامد و آلیاژ برنز است. درب فندک نیز با کمک یک لولای سه تکه به قاب بیرون و قسمت پایین آن متصل شده است. قسمت داخلی فندک هیچ علامتی ندارد و فقط ۸ سوراخ در هر طرف محفظه اطراف دودکش آن مشاهده می‌شود.

فندک GUNMETAL

فندک GUNMETAL

فندک BRASS

این فندک زیپو در سال ۱۹۳۳ با یک طراحی جذاب و خطوطی مورب در دو گوشه از چهار گوشه‌اش تولید شده و همچنین دارای یک لولای می‌باشد که شامل ۴ قسمت است. در عین حال دارای سوراخ‌های کوچکتر برای ورود هوا به قسمت داخلی فندک است که باعث مصرف پایین‌تر سوخت می‌شود.

فندک BRASS دارای روکش برنجی و رنگ طلایی است که باعث می‌شود درخشان و زیبا به نظر برسد. این رنگ با استفاده از روش الکترو پلاتینگ (پوشش دادن فلز با لایه دیگری از فلز) بر روی این فندک قرار گرفته است و می‌تواند آن‌ را در برابر خوردگی و سایش حفظ کند.

فندک BRASS

فندک BRASS

فندک CHROME

یکی از فندک‌های بسیار قدیمی زیپو است که در سال ۱۹۳۳ تولید و عرضه شده است. فندک کروم، براق است و به طور کلی دارای یک پوشش درخشان می‌باشد که باعث می‌شود یکی از طرح‌های جذاب فندک‌های زیپو به شمار آید. همچنین این فندک قاب باریکی دارد که می‌تواند یکی از بهترین فندک‌های زیپو برای هدیه دادن و همچنین کلکسیونرها باشد.

فندک CHROME

فندک CHROME

فندک REPAIRED

این فندک زیپو تولید شده در سال ۱۹۳۳ دارای تغییراتی می‌باشد و معمولا لولای اصلی آن با یک لولای جدید و قاب اصلی دور آن با یک قاب دیگر عوض شده است. البته این تغییرات باعث می‌شوند فندک در عین حال که یک وسیله با قدمت بالا و تاریخی به شمار می‌آید، مقاوم‌تر باشد و بهتر کار کند.

فندک REPAIRED

فندک REPAIRED

جمع بندی

فندک‌های زیپو جزء وسایل تاریخی و جذاب هستند که همچنان طرفداران زیادی را به خود جذب می‌کنند. قدیمی‌ترین فندک‌های زیپو در سال ۱۹۳۳ تولید شده‌اند که دارای طراحی‌های مختلف هستند. بعضی از آن‌ها به دلیل نادر بودن، برای کلکسیونرها بسیار جذاب هستند و می‌توانند گزینه مناسبی برای هدیه دادن باشند.

در عین حال اگر قصد تهیه فندک‌های زیپو را دارید، می‌توانید برای خرید فندک زیپو اصل به سایت فندک آنلاین مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *